Datum en tijdstip start overlast
donderdag 12 mei 2022 - 10:33
Oorzaak
Anders
Postcode
3043
Woonplaats
Rotterdam
Omschrijving melding
Ik wil mijn verhaal eens kwijt, mede n.a.v. de opmerking dat ik niet bij een luchthaven had moeten gaan wonen.
Geboren in de regio, was Zestienhoven -als kind- een uitje op zondag naar stilstaande vliegtuigen te kijken (op zaterdag en zondag werd niet of nauwelijks gevlogen).
De overlast viel mee, met vooral door de week zakelijke ritten met relatief stille toestellen (o.a. KLM Cityhopper). In de jaren negentig was er even een uitschieter met Russische toestellen, maar die werden door Zestienhoven zelf en de instanties snel de kop in gedrukt vanwege de klachten.
Alle lichten stonden op groen om hier een huis te kopen, want Zestienhoven zou op dezelfde weg doorgaan en klein zakelijk blijven.
Doch nam de drukte al snel toe door de sluiting van verschillende vliegvelden, zoals o.a. Ypenburg.
Begin deze eeuw nam het een hele andere wending. Men zou de zakelijke vluchten aan gaan vullen met particulieren, om lege stoelen te vullen.
Dit was dus een broodje aap verkooppraatje, want direct daarna stond Transavia met meerdere grote toestellen in de ochtend klaar om vol te vullen met particulieren naar vooral de grote steden.
Niet veel later werden deze grote steden omgeruild voor vakantiebestemmingen en kwamen ook andere maatschappijen op Zestienhoven vliegen.
De klachten van de mensen in de regio werden niet meer behandeld en de overlast nam in de jaren alleen maar verder toe. Mensen stopten met melden, omdat er toch niet mee wordt gedaan. Andere mensen waren al op tijd uit de regio vertrokken, want niet veel later bleken de woningen al behoorlijk in prijs gedaald en kun je er niets anders/vergelijkbaars meer voor terug krijgen, terwijl de prijzen hier voor die tijd beste redelijk lagen ondanks de aanwezige rijkswegen.
Rond 2015 begon RTHA met propaganda in de media dat er stillere toestellen komen. Waar dit precies op gericht was, is mij nog steeds onbekend.., ja dat ze willen groeien, maar kort daarna kwamen de grotere toestellen. Het resultaat was niet minder, maar juist nog meer herrie met toename van 10% in DBa.
Ondanks dat men al sinds de jaren 90 roept dat men tegen het plafond zit, is men toch steeds meer overlast gaan veroorzaken middels toename in geluid én aantal vluchten. Sinds de Corona is het evenzo veel drukker geworden met o.a. een gigantische toename van sportvliegtuigen en blijkbaar ook meer uitwijk van Schiphol. Veel meer vluchten zijn gaande tussen dichtbij gelegen luchthavens.
Jammer genoeg wordt alleen geloofd wat de luchtvaart in de media brengt, ongeacht hoe groot de leugen is.
De omwonenden zijn alleen maar een vervelende variabelen in hun cijfers, daar deze hun groei beperken.
Waarom ik hier ging wonen : Ik ben hier geboren en de beloftes waren acceptabel om hier ook zelfstandig te gaan wonen.
Waarom verhuis ik niet : Ik kan niets anders meer terug kopen door de waardevermindering.
Ondertussen zijn mijn secundaire -niet te verhalen- kosten omhoog gegaan door het toepassen van Isolatie, nieuwe ramen, suskasten en ook medische middelen (kalmerings- en slaapmiddelen), alsook de geestelijk- en lichamelijke slijtage door slecht slapen (slechte concentratie, verminderd geheugen, hartkloppingen, stress, spierpijnen). Verhuizen is dus kostentechnisch gewoon niet haalbaar meer, dankzij de luchtvaart !!
De 'waarom'-vragers kennen de overlast niet. Zij kennen de overlast alleen als een enkel overvliegend toestel van ca 60DBa (ach, bij mij vliegt ook wel eens een toestel over) en ook op de luchthaven worden ze hiervan beschermd. Net zoals de armoede op hun vakantiebestemming, die ze niet te zien krijgen. Wat men niet waarneemd, bestaat niet.
Dus prima propagandabeleid van de luchtvaart en het ministerie, waar zelfs de controlerende instanties in mee werken door overlast cijferkundig te minderen en van bijna elke melder een veelklager te maken, Zo kan ook de veelvlieger zijn 'hobby' met een gerust hart blijven uitoefenen, want met veelklagers hoef je geen meelij te hebben,