Datum en tijdstip start overlast
Oorzaak
Veiligheid
Postcode
1012
Plaats
Amsterdam
Omschrijving Melding
Luchthavens Kopenhagen en Oslo weer open na urenlange sluiting door drones. De luchthavens van Kopenhagen en Oslo zijn urenlang gesloten geweest omdat er meerdere drones waren gezien in de omgeving. Het is niet duidelijk wat voor drones dit waren en waar ze vandaag kwamen.

Het vliegverkeer op de luchthaven van de Deense hoofdstad lag sinds ongeveer 20.30 uur volledig stil. Om 01.30 uur gaf de Deense politie een persconferentie. Daarbij werd duidelijk dat de drones vanzelf uit het gebied zijn verdwenen.

De autoriteiten hebben ze niet neergehaald, zegt een woordvoerder. De politie meldt dat de situatie wordt onderzocht en werkt samen met de veiligheids- en inlichtingendienst en het leger.

Het vliegveld in Oslo ging enkele uren later open. Gisteravond werd daar twee keer een drone gesignaleerd. Het luchtruim was daarom gesloten, maar inmiddels vindt het vliegveld de situatie veilig genoeg om het vliegverkeer te hervatten. NOS
Op vliegherrie.nl zijn 13.131 mensen actief. Sinds 12 juli 2021 maakten zij 607.273 meldingen van #vliegherrie.

Chat mee via Telegram