Datum en tijdstip start overlast
Oorzaak
Geluid
Postcode
2421
Plaats
Nieuwkoop
10
10 votes with an average rating of 1.
Omschrijving Melding
Nou Schiphol KLM LVNL jullie hebben het weer voor elkaar hoor, eerst vannacht tussen 5.00 en 7.00 ons meermaals wakker vliegen met die zogenaamd “stille” vliegtuigen van jullie en inmiddels alweer de gehele middag en avond non stop dood en verderf zaaien met dubbele rijen landers over onze gemeente waardoor we inmiddels alweer 500 vliegtuigen verder zijn vandaag. Echt niet normaal.

En zo lang het aantal vliegtuigen niet wordt meegenomen in het bepalen van geluidsbelasting, of hinderervaring, zal het nooit minder worden. Hier komen ze namelijk uit alle hoeken en gaten, van oost en west rn zuid naar noord boven elkaar en onder elkaar door naar zo ongeveer alle 6 de banen van Schiphol. Het gaat hier niet enkel om de geluidsproductie per vliegtuig maar vooral om het totaal aantal vliegtuigen.

En dat moet minder. Fors minder. Ook voor de leefbaarheid van onze omgeving. Voor onze kinderen die in de tuin willen spelen, of op het schoolplein zonder elke minuut of 80 seconden een vliegtuig op enkele honderden meters boven hun hoofd. Lekker kerosine en roet inademen. Word je ook lekker gezond van. Gesprek op het schoolplein telkens onderbreken omdat KLM hier vliegtuigen vol overstappers moet aan- en afvoeren.

Doe gewoon normaal, krimpen die luchthaven voor onze brede welvaart en de leefbaarheid van de dorpen hier in het kwetsbare Groene Hart. Om het nog maar niet te hebben over het stiltegebied en kwetsbare Natura2000-gebied de Nieuwkoopse Plassen waar wij met uitstootvrije fluistermotoren moeten varen maar de vliegtuigen elke minuut met al hun vervuiling en herrie à 75-80 dB mogen overdenderen. Dat is toegestaan “voor het algemeen belang”.

Wiens belang, vraag ik me dan vaak af. Dat van een narcistische bewindspersoon zoals Madlener of Karremans? Of de miljoenenbonus van Marjan Rintel? De medewerkers op Schiphol met hun fijne baan waarbij ze dagelijks vele kankerverwekkende stoffen mogen inademen en vroeger dan gemiddeld mogen sterven? Voor de 65% overstappers die hier gesubsidieerd, zonder btw of accijnzen te betalen, zonder vliegtaks (onder druk van de KLM-lobby geldt die niet voor overstappers) te betalen, maar wel volle bak herrie, uitstoot en vervuiling hier komen brengen?

We zijn er wel klaar mee. Met de leugens. Met de lobby van de luchtvaart. Met de kabinetten die steevast kiezen voor dit soort leugens in plaats van voor de burgers. Met het gebrek aan lange termijn visie. Met het niet respecteren van de rechtsstaat. Met het gedogen van illegale situaties. Met het Schiphollen.

Wellicht ijdele hoop dat er ooit iets fundamenteel voor ons ten goede zal veranderen, maar wij blijven ons hier in ons dorp verzetten tegen de megalomane luchtvaartsector.

Stop de leugens, stop de nachtvluchten, stop het Schiphollen en krimp die hub!!
Op vliegherrie.nl zijn 13.111 mensen actief. Sinds 12 juli 2021 maakten zij 604.421 meldingen van #vliegherrie.

Chat mee via Telegram